Nd Yag Lazer Nasıl Uygulanır?

nd yag lazer nasıl yapılır? Sorusunun cevabı Nd yag lazer sivilce ;Lutronic aracılığıyla üretilen Q-switched Nd:YAG lazer olağanüstü başarısı ile ödüllü bir lazer sistemidir. Nd:YAG lazer serisinin en yepyeni ürünü meydana gelen Spectra, hafif ama daha kuvvetli olup kullanımı kolay, güvenilir ve geniş uygulama alanı sunan bir sistemdir. Farklı estetik uygulamalar amaçlı tasarlanan Spectra Q-switched Nd:YAG lazer 4 adet dalga boyu üretme kapasitesine sahiptir. Foto-mekanik bir sistemle bu cihaz pigmentli pekçok lezyonu tedavi eder.Yeni nesil Q Switched Nd YAG lazer meydana gelen Spectra, özellikle dövmelerin ve derin pigmente lezyonların ortadan kaldırılması amaçlı Lutronic aracılığıyla tasarlanan yepyeni bir lazer sistemidir. Q-switched teknolojisinin en büyük özelliği; aşırı kısa bir zamanda (birden çok nanosaniye) son derece kuvvetli atışlar yapabilmesidir.

Pigmente lezyonlar, pigmentin derinliğine yönelik epidermal veya dermal olarak ayrılmaktadır. Ota’s Nevus veya Mongolic lekeler benzeri dermal lezyonlar daha derinlerde bulunmaktadır ve bunların tedavisi amaçlı cildin daha derinlerine etki edebilecek bir dalgaboyu meydana gelen 1064 nm dalgaboyu kullanılmaktadır.

Nd Yag Lazer Nasıl Uygulanır?

Nd Yag Lazer Nasıl Uygulanır

Lazer epilasyon uygulaması, epilasyon işleminin lazer ışınları ile yapılarak hem bir cilt üstünde temizliğin sağlanması hem bir de benzer süreç içerisinde kıl köklerinin küstürülmesi ile cilt üzerine istenmeyen kılların daha seyrek, daha uzunca zamanda çıkarak zaman içerisinde çıkmamalarının amaçlandığı bir tedavidir.

Lazer Epilasyon Ne Türlü Yapılır?

Lazer epilasyon, bu tedavi amaçlı üretilen özel sistemler ile donatılmış cihazlar yardımıyla yapılır. Her lazer sisteminin bir uygulama metodu vardır. Bu metoda uyumlu olarak yapılan tedaviler seanslar şeklinde yapılır ve gerçek tedavi amaçlı seansların aksatılmaması gerekir.

Lazer sistemine yönelik uygulama amaçlı hasta kişi hazırlandıktan daha sonra lazer ışınları istenmeyen kıllar üzerine gönderilerek bütün alan işlemden geçirilir. Bu biçimde seanslar gerçekleştirlir. Gereken koruyucu ve yatıştırıcı kremler sürüldükten daha sonra seans sonlandırılır.

Lazer Sistemleri ve Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer sistemleri

Alexandrite Lazer
Diyot (Diode) Lazer
Nd:Yag Lazerdir.

Nd Yag Lazer Nasıl Uygulanır? Sorusunun cevabı ise Lazer epilasyon uygulama prosedürü, uzman doktorların uygulama yapılacak bölgeyi kıl ve cilt tipine göre inceleyerek değerlendirmesi ile başlar. İnceleme sonucu olarak, lazer epilasyona uygunluk hali, mümkün netice ve yan etkiler kişiye aktarılır. ileri ki zamanlarda uygulama işlemine geçilir. Lazer epilasyon uygulamasında uyumlu lazer tipinin seçilmesi bir sürü mühimdir.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Lazer epilasyon fiyatları ile ilgili bilginin netleşmesi amaçlı tedavi planının belirlenmesi gerekir. Bu planda tedavinin hangi lazer sistemi veya sistemleri ile yapılacağı, uygulama alanı sayısı ve genişliği, alandaki kıl yoğunluğu belirlenmelidr. Bu konuda yani lazer epilasyon ve fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek amaçlı bize ulaşabilirsiniz. İletişim amaçlı tıklayınız.